КИЇВ (QHA) -

У столиці відбулася прес-конференція на тему «Авто з іноземною реєстрацією: все, що необхідно знати». На ній представники Державної фіскальної служби розповіли про правила ввезення до України машин з іноземними номерами.

Зокрема, заступник начальника Управління організації митного контролю Департаменту організації митного контролю ДФС Олена Мошинська зазначила, що власники більшості транспортних засобів з іноземною реєстрацією — це порушники митних правил.

Як вона пояснила, в Україні існує два основні режими для ввезення автомобілів, зареєстрованих за кордоном, — тимчасовий і транзитний.

— Тимчасове ввезення машин з іноземною реєстрацією передбачає термін до одного року без позмінного декларування та дозвільних документів, але цією пільгою користуються виключно нерезиденти. Якщо нерезидент ввозить транспортний засіб з іноземними номерами, то саме на нього поширюється пільга без обкладання податків. Він може вільно користуватися цією нормою закону до року, проте він не може передавати машину для користування іншим особам і використовувати її в комерційній діяльності, — зазначила Олена Мошинська.

Громадянин-резидент, який вирішив ввезти автомобіль з іноземною реєстрацією в Україні, згідно із законом повинен виплатити всі платежі в повному обсязі. І якщо українець поїде на цьому авто за кордон, то він автоматично втратить право власності на нього.

Дуже часто українські громадяни порушують чинне законодавство, ввозивши автомобілі з іноземною реєстрацією в режимі транзиту для власного використання, незважаючи на обмежені транзитні терміни, наприклад, у межах однієї митниці — 5 днів, а в декількох — 10 днів.

— В Україні це відбувається в межах однієї митниці, коли українець зареєструвався і виїхав, виконавши всі зобов'язання, а потім знову завозить машину до країни без сплати податків, без перевірки дотримання екологічних норм, без дозвільних документів. Наприклад, у Києві дуже часто автомобілі з іноземною реєстрацією використовують у таксі та похоронних службах, не змінюючи іноземного номера, — розповіла заступник начальника Управління організації митного контролю Департаменту організації митного контролю ДФС.

За її словами, машини для транзиту не передбачено використовувати в комерційних цілях і для ведення бізнесу. Щоб не порушувати митних правил, потрібно або вивезти машину, або оформити всю документацію згідно з українським законодавством, заплативши податки.

Деякі українці просять продовжити термін транзиту через поломки машини, засипаючи зверненнями митну і фіскальну служби.

Автомобіль, який не зареєстрований в Україні, не є власністю українського громадянина — він не має права ним користуватися. І якщо машина потрапить у ДТП, то йому не тільки доведеться зі своєї кишені оплатити ремонт машини — її мають право конфіскувати.

— Приїде евакуатор і почне грузити транспортний засіб з іноземними номерами, і всі суперечки власника машини будуть марними, так як машина не є його власністю без відповідних документів, — підкреслила Олена Мошинська.

Іноземців, що продають машини без розмитнення, можуть у подальшому не пускати на територію України через порушення законодавства.

Положення щодо тимчасового ввезення машин в українському Митному кодексі повністю відповідають Стамбульській конвенції про тимчасове ввезення. Нагадаємо, що Україна взяла на себе зобов'язання привести своє законодавство у відповідність з міжнародними нормами.

 

QHA