КИЇВ (QHA) -

Половина населення України вважає, що врегулювання конфлікту на сході України можна досягти шляхом компромісів. Про це свідчать результати опитування, яке проводилося фондом «Демократичні ініціативи» спільно з Центром Разумкова, результати якого у Києві 15 січня представила директор фонду Ірина Бекешкіна, передає кореспондент QHA.

— Більшість опитаних українців вважає, що мир потрібно встановлювати шляхом компромісів. При цьому 49% говорять, що заради миру потрібно погоджуватися на компроміси, проте не всі, — розповіла Бекешкіна.

Зокрема, компроміси, з якими більшість громадян не згодні, це — проведення місцевих виборів на умовах бойовиків (згодні тільки 12%), повна амністія для всіх учасників бойових дій проти українських військ (згодні тільки 16%), формування місцевої поліції, судів та прокуратури в ОРДЛО винятково з місцевих представників (згодні тільки 17%), особливі політичні та економічні відносини тимчасово непідконтрольних територій з РФ (згодні 20%).

При цьому тільки 17% вважають, що можна встановити мир на Донбасі силовим шляхом.

Також наголошується, що велика частина населення в усіх регіонах країни вважає, що посилення санкцій ЄС і США проти РФ буде сприяти процесу врегулювання конфлікту на Донбасі.

— Також врегулювати конфлікт допоможе зміцнення Збройних сил, проведення спецоперацій, введення тимчасової адміністрації і підтримки миротворчих сил для управління тимчасово окупованими територіями до виведення російських військ, — підкреслила Бекешкіна.

Опитування проводилося на всій території України, крім тимчасово непідконтрольних районів Донбасу та Автономної республіки Крим.

Раніше QHA повідомляло, що на думку правозахисників, законопроект про реінтеграцію Донбасу потрібно відправити на доопрацювання.

QHA