КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України вимагає від Російської Федерації припинити політичне переслідування українців у Криму, зокрема і кримського журналіста Миколи Семени, якого сьогодні окупаційна влада засудила умовно.

Про це повідомила у Твіттер речник Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца.

 

Нагадаємо, 19 квітня 2016 року екс-«прокурор» Криму Наталія Поклонська порушила кримінальну справу за звинуваченням у сепаратизмі проти журналіста з Сімферополя Миколи Семени за опубліковані ним статті. Після допитів і обшуків Семена був переведений у статус підозрюваного. 20 січня 2017 року співробітники підконтрольних кримським окупантам правоохоронних органів у Сімферополі вручили обвинувальний висновок журналісту.

На черговому засіданні 18 вересня кримська "прокуратура" запросила три роки позбавлення волі умовно і позбавлення права публічно виступати в ЗМІ українському журналісту.

Адвокат обвинуваченого Олександр Попков вважає незаконним дане прохання і процес відносно громадянина України Миколи Семени в рамках окупованої території.

Сьогодні, 22 вересня, «суд» виніс рішення журналісту — його засудили до 2 років 6 місяців позбавлення волі умовно, із забороною на ведення публічної діяльності на 3 роки і випробувальним терміном 3 роки.

QHA