КИЇВ (QHA) -

Відомий український мандрівник Сергій Гордієнко здійснив одиночну експедицію "Міст співдружності", що включає сплав Дніпром і плавання Чорним морем. Про це Сергій Гордієнко розповів на прес-конференції, передає кореспондент QHA.

Експедиція розпочалася 26 червня 2017 року. Маршрут проходив вздовж чорноморського узбережжя України, Румунії, Болгарії та Туреччини, а кінцевою точкою стало грузинське місто Батумі. Плив Гордієнко на човні класу "Морський каяк".

За його словами, експедиція була непростою. Наприклад, через сильний шторм у Чорному морі він провів три доби без сну та їжі.

Гордієнко розповів, що метою його експедиції було проаналізувати, як ставляться до нашої країни найближчі сусіди, також він займався дослідженням моря та маловідомих живих організмів.

— Одним з головних атрибутів подорожей я завжди вважав Державний прапор України. Якщо ти заходиш в певну країну під своїм прапором, значить, у тебе є на це дозвіл. Також я хочу відзначити глибоку, самовіддану працю наших діаспор в країнах чорноморського регіону. Запам'яталося, що в Болгарії українці щотижня проводять лекції з історії нашої країни болгарською мовою, — зазначив мандрівник.

За результатами подорожі він планує видати книгу з психології виживання людини в екстремальних умовах.

Відзначимо, Сергій Гордієнко — історик-дослідник, міграціолог, етнограф, завідувач відділу історичних програм регіонального центру ЮНЕСКО та ООН. Він двічі досягав Північного полюса у складі експедиційної групи «Арктика», першим в історії України встановив Державний прапор на Північному полюсі. Географія подорожей Гордієнка охоплює весь світ.

Раніше QHA повідомляло, що альпіністка Тетяна Яловчак 14 грудня у складі міжнародної спортивної експедиції, зійшовши на пік Вінсон в Антарктиді, стала першою українкою, яка виконала програму «Сім вершин». Усього в українському альпінізмі це вдалося зробити тільки чотирьом українцям — чоловікам.

QHA