КИЇВ (QHA) -

Представник українського консульства у Ростові-на-Дону зміг відвідати незаконно засудженого на 15 років позбавлення волі кримського татарина Руслана Зейтуллаєва. Про це в коментарі QHA повідомила спікер Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца.

За її словами, Зейтуллаєв має намір продовжувати голодування на знак протесту.

— Після майже дворічних наполегливих спроб консул все-таки відвідав Зейтуллаєва. Його позиція тверда продовжити голодування на знак протесту проти політично мотивованого переслідування і позбавлення волі. Деталей поки сказати не можу. Якщо вони будуть, повідомимо пізніше, сказала Беца.

Як розповів QHA адвокат Еміль Курбедінов, на десятий день голодування Руслан Зейтуллаєв втратив 3,700 кг і зараз, на його думку, перебуває у критичному стані.

— Минуло вже дванадцять днів голодування. Після десятого дня, як ми пам'ятаємо з двох його попередніх голодувань, у Руслана настає критична фаза, коли він уже не міг вставати, насилу говорив. Тому я припускаю, що зараз він перебуває у такому ж стані, сказав адвокат.

За словами Курбедінова, минулого разу Руслан витримав голодування у 23 дні, що сильно погіршило його стан здоров'я.

Як повідомляло раніше QHA, 27 липня Верховний суд Російської Федерації засудив українського політв'язня Руслана Зейтуллаєва до 15 років позбавлення волі з обмеженням свободи на рік після відбуття покарання.

Того ж дня на засіданні Верховного суду Російської Федерації Руслан Зейтуллаєв оголосив безстрокове голодування з вимогою допустити до нього у СІЗО Ростова Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України Валерію Лутковську, а також представника Генконсульства України, російських правозахисників і журналістів.

Нагадаємо, 23 січня 2015 року у Криму було затримано четверо мусульман за звинуваченням у причетності до організації «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною. З 1 червня 2016 року їхня справа розглядалася у Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

Руслан Зейтуллаєв отримав 7 років позбавлення волі, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїтов і Юрій Примов були засуджені до 5 років колонії загального режиму.

Однак 27 грудня 2016 року Верховний суд РФ скасував вирок кримському татарину Руслану Зейтуллаєву і відправив справу до Північно-Кавказького окружного військового суду Ростова на перегляд, тим самим задовольнивши скаргу сторони обвинувачення, яка стверджує, що Зейтуллаєв нібито був організатором осередку «Хізб ут-Тахрір» у Криму, і вимагає замість ч. 2 ст. 205.5 КК РФ інкримінувати йому порушення ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (від 15 до 20 років позбавлення волі).

ФОТО: Крым.Реалии

QHA