ВОЛОДИМИР (QHA) -

Українського політв'язня Миколи Карпюка, який у травні 2016 року був незаконно засуджений у Російській Федерації на 22,5 роки ув'язнення, відвідав український консул.

Про це повідомив колишній політв'язень Кремля Геннадій Афанасьєв у Фейсбуці.

— Консул відвідав М. Карпюка. Зустріч проходила в окремій обладнаній спеціальними засобами (огороджувальне скло) кімнаті, і в присутності та під контролем співробітника в'язниці. У наданні окремого приміщення для зустрічі консула з М. Карпюком, як це було дозволено народному депутату В. Рабиновичу, було відмовлено. Карпюк підтвердив зустріч із Рабиновичем, яка тривала майже 2 години. Грошей або інших засобів він від нього не отримував.

Афанасьєв зазначив, що Микола Карпюк зараз потребує підтримки.

— Під час розмови спостерігалася його пригніченість, що підкреслювалося висловлюваннями про готовність до «переходу у вічність».

Друзі! Зараз ми вкрай потрібні М. Карпюку! Необхідно підтримати його родину і самого в'язня! Зробимо найменше, але від нас залежне — напишемо лист, хоча б кілька слів свободи і надії... і він все витримає.

Адреси для листів політв'язням можна знайти тут.

Відзначимо, що 20 липня у Мережі з'явилося відео зустрічі народного депутата Вадима Рабиновича і в'язня Кремля Миколи Карпюка у в'язниці міста Володимира (РФ). За словами Рабиновича, він має намір займатися звільненням українця.

Нагадаємо, спецслужби РФ викрали Миколу Карпюка у березні 2014 року в Чернігівській області. У серпні того ж року в Орлі (РФ) був затриманий Станіслав Клих.

Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав обох українців політв'язнями.

26 травня 2016 року у судилищі в Чечні Карпюк та Клих були засуджені до 22,5 і 20 років ув'язнення відповідно. Російське слідство вважає, що вони, будучи членами УНА-УНСО, у 1990-х роках воювали у Грозному проти російських військ.

ФОТО: інтернет

QHA