УФА (QHA) -

У російській колонії український консул зустрівся з незаконно засудженим кримчанином, громадянином України Русланом Зейтуллаєвим. Його окупанти звинувачують у створенні осередку забороненої в РФ організації "Хізб ут-Тахрір".

Про це повідомила прес-секретар МЗС України Мар'яна Беца.

— Вчора завдяки діям наших консулів нам вдалося відвідати Зейтуллаєва у Башкортостані... Загалом він на умови утримання не скаржився, — зазначила вона.

Беца повідомила, що зустріч тривала близько трьох годин.

— Головним залишається питання його звільнення і переведення до України, — зазначила вона.

Нагадаємо, 23 січня 2015 року в Криму були затримані мусульмани Руслан Зейтуллаєв, Рустем Ваїтов, Юрій (Нурі) Примов і Ферат Сейфуллаєв. Їх звинуватили у причетності до забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір». З 1 червня їхня справа розглядається в Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

7 вересня 2016 року суд Ростова-на-Дону засудив до позбавлення волі чотирьох кримчан за нібито причетність до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною.

Руслан Зейтуллаєв отримав 7 років позбавлення волі, Ферат Сейфуллаєв, Рустем Ваїтов та Юрій Примов засуджені до 5 років позбавлення волі. Їх звинувачували в організації та участі в діяльності терористичної організації (ст. 205 КК).

Верховний суд РФ 27 грудня 2016 року скасував вирок Руслану Зейтуллаєву і відправив справу на перегляд до Північнокавказького окружного військового суду Ростова, тим самим задовольнивши скаргу сторони звинувачення, яка стверджує, що Зейтуллаєв нібито був організатором осередку «Хізб ут-Тахрір» у Криму, і вимагає замість ч. 2 ст. 205.5 КК РФ висунути йому порушення ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (від 15 до 20 років позбавлення волі).

27 липня 2017 року Верховний суд Росії збільшив до 15 років термін позбавлення волі для Зейтуллаєва. У відповідь на це він оголосив голодування.

Джерело: "Інтерфакс-Україна"

QHA