КИЇВ (QHA) -

Директором Українського інституту книги стала координатор Української програми у Мистецькому арсеналі і екс-випусковий редактор інтернет-видання «Українська правда. Культура» Тетяна Терен. Про це було сказано на прес-конференції «Український інститут книги: стратегія розвитку та основні напрямки діяльності», передає кореспондент QHA.

Вона, у свою чергу, розповідаючи про свою майбутню роботу, зазначила, що Український інститут книги посяде чільне місце на вітчизняному книжковому ринку, і виконуватиме координаційне завдання між усіма учасниками українського книжкового ринку.

— В Україні є державні організації та об'єднання, які тим чи іншим способом підтримують книжковий ринок, популяризують читання, підтримують письменників, розвивають цей ринок. І Український інститут книги має шанс об'єднати зусилля всіх цих «гравців» і стати містком між книжковим середовищем, громадськістю та органами влади. Це наша ключова функція,  повідомила Терен.

Крім цього, одними з пріоритетних напрямків роботи інституту буде також презентування українських письменників і книг за кордоном, їхня участь у міжнародних виставках і підтримка з перекладами.

— Це буде підтримка з перекладами в Україні, але при цьому ми також дуже хочемо підтримати іноземних перекладачів з української мови. Дуже багато років ці люди, які пропагують українську літературу і культуру у світі, працювали на волонтерських засадах, і нам дуже хочеться показати їм, що ми цінуємо їх і їхню роботи. Сподіваюся, що крім з'їздів і конгресів, які ми проведемо за участю цим перекладачів в Україні, ми заснуємо премію для них, — заявила Терен.

Також Український інститут книги активно вестиме роботу з українськими бібліотеками, організовуючи для їхніх співробітників різні семінари і воркшопи.

Найближчим часом буде знайдене приміщення, де розміститься інститут, і сформована команда, яку планується представити на Форумі видавців у вересні.

— Вже цього року ми ходимо запустити промокампанії на підтримку українських книг і авторів, а з наступного — почати розробляти стратегічні кампанії, промоції та читання в Україні... Ми зараз на тому етапі, коли без книги ми не зможемо побудувати успішну європейську країну, оскільки вона є саме тим інструментом, який допомагає формувати не просто мислячих людей, але ще й успішних,  вважає Терен.

Нагадаємо, 12 липня у Києві відбулася презентація книги про історію та культуру гагаузів України з XVIII століття по сьогодні під назвою «Історія гагаузів України».

ФОТО: інтернет

QHA