МОСКВА (QHA) -

Заарештованих окупантами в Криму за підозрою в «підготовці диверсій за вказівкою МО України» Євгена Панова та Андрія Захтея етапували з московського Лефортово назад на анексований півострів. Про це повідомив адвокат кримчан Ілля Новіков через сторінку в Твіттер.

— Захтея та Панова у справі «кримських диверсантів» етапували з Лефортово до Криму, — повідомив адвокат.

Нагадаємо, як повідомляло QHA 10 серпня 2016 року ФСБ РФ розповсюдила заяву про запобігання терористичних актів у Криму, нібито підготовлених Головним управлінням розвідки Міноборони України. Зокрема, у російській спецслужбі заявили про виявлення в районі міста Армянська групи диверсантів, при затриманні яких загинув співробітник ФСБ Росії.

11 серпня в інтернеті з'явився відеозапис допиту українського громадянина Євгенія Панова, якого ФСБ звинувачує в підготовці терористичних атак в анексованому Криму. У ролику Панов визнається в підготовці диверсії та повідомляє, що ця операція була спланована Головним управлінням розвідки Міноборони України.

Достовірність зізнань затриманого залишається під питанням через відсутність у нього адвоката. Правозахисники вважають, що Панов, швидше за все, був підданий тортурам.

У Головному управлінні розвідки (ГУР) Міністерства оборони України звинувачення російської ФСБ назвали фейком.

Президент України Петро Порошенко в офіційній заяві назвав звинувачення російською стороною України в тероризмі в окупованому Криму безглуздими і цинічними.

ФОТО: інтернет

QHA