КИЇВ (QHA) -

Розповідати кримчанам про їхню відповідальність за окупацію півострова мають українські туристи і лідери громадської думки. Про це у коментарі QHA повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.

Вона розповіла, що сьогодні офіс омбудсмена разом з правозахисниками працює над концепцією перехідного правосуддя, яка повинна визначити рамки відповідальності для жителів Криму, які не брали активної участі в анексії. При цьому, якщо концепція буде позитивно сприйнята владою, то шляхи інформування жителів анексованого півострова будуть дуже складними, адже доступ до українських медіа там обмежений.

— Лідери громадської думки мають донести нашу позицію до простих людей в Криму. Я сподіваюся й на інші способи, адже ми не хочемо говорити про це, але знаємо, що українці відпочивають на півострові, а значить вони мають розповідати про такі новини кримчанам, — підкреслила Лутковська.

Сьогодні концепція перехідного правосуддя тільки обговорюється з правозахисниками і громадськістю, але у парламенті вже існують проекти законів про колабораціонізм. За словами омбудсмена, вона проти одного виду покарання — кримінального — для людей, які з особистих причин залишилися жити на тимчасово окупованих територіях, і наполягає на комплексній концепції, що включає максимальний спектр можливої ​​відповідальності для українців, які змушені сьогодні жити під окупацією.

Правозахисники не вперше говорять про те, що в Україні настав час почати роботу з деокупації півострова і вирішити, як за анексію відповідатимуть прості кримчани.

Раніше QHA повідомляло, що, за словами Лутковської, жертвами конфлікту на Донбасі стали всі українці.

QHA