КИЇВ (QHA) -

Асоціація рибалок України закликала Міжвідомчу комісію, яка відповідає за регуляцію рівня води в каскаді Дніпровських водосховищ, не повторювати помилок 2010 року, коли загинуло більше тисячі тонн риби. Про це йдеться у повідомленні організації, поширеним для ЗМІ.

Відзначається, що існує велика ймовірність того, щоб уникнути різкого підняття рівня води у Дніпрі, Міжвідомча комісія ухвалить рішення про залпове скидання води у Київське водосховище.

— У 2010 році через різке скидання води обвалений лід розчавив більше тисячі тонн риби. Того року зима була сувора, і на водосховищі утворився дуже товстий лід. А сніг перешкоджав попаданню сонячних променів під нього. У результаті катастрофічно зменшилася кількість розчиненого у воді кисню. У риби почалося задуха. І вона зі своїх зимувальних ям масово кинулася на мілководдя у пошуках припливу кисню. Але пішов залповий скид води ... І рибу, яка опинилася у пастці, накрив своєю багатотонною масою обвалений лід, — йдеться у повідомленні.

Рибалки зазначають, що хоча у цьому році і не такий товстий лід, як у 2010 році, але він укритий товстим шаром снігу. З кожним днем ​​все менше стає розчиненого у воді кисню. Тому Асоціація рибалок України і Асоціація рибопромислових підприємств Київського водосховища готуються вийти на лід на допомогу рибі, яка потребує кисню. Вони будуть свердлити лунки, прорізати ополонки, за необхідності на мілководді встановлять компресори для збагачення води киснем.

— У той же час, велика небезпека у тому, що Міжвідомча комісія ухвалить рішення про одноразове, а не поступове скидання води у Київському водосховищі. І ось тоді трагедії з масовою загибеллю риби не уникнути. Цього не можна допустити! — закликають в Асоціації.

Нагадаємо, раніше Асоціація рибалок України і Управління з питань надзвичайних ситуацій при КМДА, а також громадська організація «Стоп корупції» наочно продемонстрували, як уникнути попадання під лід і нагадали правила поведінки на льоду.

QHA