КИЇВ (QHA) -

П'ять правозахисних організацій України опублікували спільну заяву у зв'язку з ненаданням медичної допомоги кримськотатарському активісту Бекіра Дегерменджі.

Правозахисники звернулися до уряду РФ, що окупувала територію Криму, з вимогою надати політв'язню кваліфіковану медичну допомогу без втручання правоохоронних органів.

У своїй заяві правозахисники виступають за негайну зміну запобіжного заходу щодо Бекіра Дегерменджі на непов'язаний з утриманням під вартою, а також вимагають негайно змінити запобіжний захід іншим фігурантам, які проходять у так званій «справі про вимагання».

Серед вимог правозахисників — «провести в найстисліші терміни перевірку матеріалів так званої справи про вимагання на предмет сфабрикованості і закрити цю кримінальну справу, розслідувати факти та притягнути до відповідальності осіб, винних у незаконних переслідуваннях Дегерменджі та інших обвинувачених у цій справі».

Звертаємося до уряду України та інших держав, а також міжнародних організацій з проханням стежити за станом здоров'я Бекіра Дегерменджі і сприяти наданню йому кваліфікованої медичної допомоги та звільнення з-під варти, а також справедливого розгляду винесених проти нього та інших фігурантів звинувачень. Звертаємося до представників міжнародних організацій, урядів країн Європейського Союзу, Швейцарії, США та Канади стежити за станом здоров'я Бекіра Дегерменджі і плином політично мотивованого кримінального переслідування фігурантів так званої справи про нібито вимагання, а також за ходом інших політично вмотивованих кримінальних справ, - йдеться у заяві .

Правозахисники закликають міжнародні організації посприяти наданню кваліфікованої медичної допомоги Бекіру Дегерменджі, зокрема вимагати від РФ допустити міжнародну групу незалежних лікарів до нього та інших політичних в'язнів, які потребують медичної допомоги, і виступити з публічними заявами на адресу РФ з вимогою негайного надання якісної та повної медичної допомоги Бекіру Дегерменджі та іншим політичним в'язням, які мають таку потребу.

Заяву підписали співзасновник громадської організації «КримSOS» Т.Ташева, виконавчий директор УГСПЛ О.Павліченко, голова правління Кримської правозахисної групи О.Скрипник, заступник голови правління Центру громадянських свобод О.Романцова.

Раніше міністерство закордонних справ України висловило протест РФ у зв'язку з погіршенням здоров'я кримськотатарського політв'язня Бекіра Дегерменджі.

Спікер МЗС Мар'яна Беца повідомила, що Україна вимагає надати йому невідкладну медичну допомогу.

На даний момент Дегерменджі перебуває у медикаментозному сні і підключений до апарату штучної вентиляції легенів. За інформацією родичів і адвоката, в'язень перебуває у 7-й міській лікарні Сімферополя, де його у несвідомому стані утримують у наручниках.

Раніше адвокат Бекіра Дегерменджі Едем Семедляєв повідомив, що подав заяву так званому "омбудсмену" Криму, а також омбудсмену РФ у зв'язку з тим, що через утримання під вартою його підзахисного було доправлено із СІЗО у реанімацію. Він також звернувся до слідчого з клопотанням про зміну запобіжного заходу Дегерменджі.

Нагадаємо, вчора 65-річний кримськотатарський активіст Бекір Дегерменджі, про погіршення здоров'я якого раніше повідомляв його адвокат, потрапив у реанімацію.

Раніше Едем Семедляєв повідомляв, що стан здоров'я Дегерменджі тяжкий, він лежить під крапельницею.

Адвокат написав скарги начальнику СІЗО і в медичну частину установи і попросив, щоб Дегерменджі перевели у спеціалізований лікувальний заклад, оскільки йому терміново потрібна вентиляція легенів.

Дегерменджі страждає на бронхіальну астму і має третю групу інвалідності.

Нагадаємо, Бекір Дегерменджі, батько Мустафи Дегерменджі, який фігурує як обвинувачений у«справі 26 лютого», був затриманий 23 листопада у кафе «Медобори» у Сімферополі. Його заарештували до 15 січня 2018 року.

6 грудня підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму відхилив апеляцію захисту зі зміни запобіжного заходу кримськотатарському активісту Бекіру Дегерменджі, якого підозрюють у нібито вимаганні.

Джерело: Кримська правозахисна група

QHA