КИЇВ (QHA) -

Українські правозахисники відправили у Кремль «несвяткові подарунки Путіну» — пакет звітів про порушення прав людини в окупованому Криму, передає кореспондент QHA.

Посилку повинні доставити в адміністрацію президента Російської Федерації (РФ).

— Ці звіти ми готували протягом чотирьох років. У них є відомості про насильницькі зникнення, тортури, арешти. Перераховувати можна довго, адже за цей час здійснено безліч порушень, розповіла під час проведення акції координатор правозахисної організації «КримSOS» Таміла Ташева.

Організатори акції зазначили, що до посилки також увійшли енциклопедія порушень прав людини в Криму, звіти про расову дискримінацію, інформація про звинувачення щодо українського активіста Володимира Балуха і затриманих на півострові так званих українських диверсантів.

Координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник зазначила, що через дії Путіна багато хто не зможе зустріти Новий рік «з рідними в Криму».

— Але у ще гіршій ситуації ті, хто перебуває за гратами ... Ми дуже чекаємо на той момент, коли Путін буде слухати вирок у Гаазі, зазначила вона.

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch, яка є співорганізатором акції, заявила, що окупанти посилили переслідування кримських татар з метою повного придушення інакомислення на Кримському півострові.

QHA повідомляло, що українські правозахисні організації планують 26 грудня провести акцію «Несвяткові подарунки Путіну». Правозахисники планують відправити у Кремль великий пакет звітів про порушення прав людини в окупованому Росією Криму. Акція відбудеться біля головної будівлі «Укрпошти» у Києві.

QHA