КИЇВ (QHA) -

Дванадцять українських правозахисних організацій підписали Меморандум про створення коаліції «Проти катувань». Після анексії Криму та початку антитерористичної операції на Сході України рівень насильства на цих територіях є безпрецедентним. Для того, щоб зменшити рівень тортур, правозахисники проводитимуть моніторингові візити в усі виправні установи і посилять захист прав засуджених. Також коаліція надаватиме правову, медичну, психологічну, реабілітаційну та іншу допомогу постраждалим від злочинів.

Згідно зі статистичними даними, рівень незаконного використання сили у міліції за останні роки суттєво знизився. Так, 2011 року оцінкова кількість жертв такого роду насильства склала 984 200 осіб, а 2015-го — 406 080 чоловік, кількість тортур 113 331 і 62 935 відповідно. Однак, ці дані не включають території, охоплені військовим конфліктом, а за інформацією самих правозахисників у Луганській і Донецькій областях масштаб тортур і жорстокого поводження значно вищий. При цьому до них неодноразово надходила інформація на аналогічні насильницькі дії з боку СБУ.

— Ми розуміємо, що конфлікт породжує таке ставлення і ненависть, але ми вважаємо, що з цим не можна миритися. Цивілізована держава має припинити всі ці злочинні дії та ініціювати правові процедури, щоб мати можливість притягнути до відповідальності людей, які скоювали ці злочини. Це має бути у рамках закону і захищати права людини, розповів директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров на прес-конференції у Києві, передає кореспондент QHA.

Він також зазначив, що в останні роки також були зафіксовані порушення принципу неповернення, коли шукачів притулку примусово повертають або екстрадують в країни походження, де на них можуть очікувати політичні переслідування, арешти і тортури.

Меморандум був підписаний громадськими правозахисними організаціями з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова, Кропивницького, Луцька, Херсона, Чорткова.

QHA