МАРІУПОЛЬ (QHA) -

До кореспондента QHA звернулася Анастасія Босько, дружина одного з моряків судна, яке перебуває «у полоні».

— Я вже втомилася розповідати ЗМІ про те, яка жахлива ситуація склалася з нашими моряками. Судно «Free Neptun» півроку стоїть на рейді в районі порту Сохар в Омані. На ньому перебуває і мій чоловік. Уже десять місяців, як він вирушив у рейс, але грошей так і не отримав, працює безкоштовно, як раб. Їх не відпускають додому і не дозволяють зійти на берег, при цьому провізія і вода вже добігають кінця. Скоро на судні не залишиться нічого. Вони вже не можуть зарядити телефони для зв'язку з рідними, каже Анастасія.

Компанія, яка є оператором судна, зареєстрована у Греції. Крюїнгове агентство, за допомогою якого маріупольці опинилися на борту неблагополучного «Free Neptun», пояснює, що власник судна оголошений банкрутом. У такій ситуації судно мало бути продане з аукціону, але торги вже кілька разів зривалися з різних причин. Після продажу судна екіпаж зможуть списати і відпустити на берег для повернення додому.

А поки моряки залишаються на борту без можливості зійти на берег і отримати кваліфіковану медичну допомогу. Запаси продовольства і води на нулі, медикаментів майже не залишилося, а психологічний стан людей погіршується з кожним днем.

Правозахисники та юристи розводять руками: судно не може зрушити з порту, інакше на власника накладуть величезний штраф, а моряки не можуть зійти на берег, залишивши судно без контролю, в іншому випадку воно становитиме небезпеку.

З ситуацією ознайомлені у Міністерстві закордонних справ України і в адміністрації Президента, але зрушити її з мертвої точки поки не вдалося. Моряки вже оголошували голодування, намагаючись привернути увагу до своєї проблеми, проте це не допомогло в її вирішенні. Залишилася надія лише на правозахисні організації або українців, які перебувають в Омані, які зможуть доправити продовольство морякам, які перебувають у вимушеному «полоні».

ФОТО: інтернет

QHA