РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

Співробітники Генерального консульства України у Ростові-на-Дону вперше за рік незаконного ув'язнення Руслана Зейтуллаєва змогли потрапити у СІЗО-1 до політв'язня, який вже третій день тримає повторне голодування. Про це прес-служба ЦКУ в Ростові-на-Дону повідомила на офіційній сторінці у Facebook.

Прес-служба відзначає, що за два дні голодування кримський татарин втратив 1,2 кг ваги.

— Зараз (17 травня, — ред.) триває другий день голодування українця на знак протесту проти порушення його прав і політичних репресій кримськотатарського народу з боку РФ в окупованому Криму. На другий день голодування, яке вже не перше, Р. Зейтуллаєв втратив 1,2 кг ваги... Загалом спостерігається явне ослаблення організму в'язня, йдеться у повідомленні.

Дипломати наголошують, що, незважаючи на стан здоров'я, Руслан Зейтуллаєв зберігає ясність мислення і рішуче налаштований на подальшу боротьбу проти порушення своїх прав і прав кримськотатарського народу.

Як повідомляло QHA, 16 травня стало відомо, що російська прокуратура направила до Верховного суду РФ апеляцію на вирок Руслану Зейтуллаєву і зажадала збільшити йому термін ув'язнення до 17 років.

Того ж дня Руслан Зейтуллаєв оголосив нове безстрокове голодовування на знак протесту проти вироку, а також репресій щодо кримських татар, мусульман і громадських активістів у Криму.

Попереднє голодування за станом здоров'я і через численні прохання громадськості Руслан Зейтуллаєв припинив 26 квітня.

Нагадаємо, Північно-Кавказький військовий окружний суд засудив фігуранта справи «Хізб ут-Тахрір» Руслана Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі.

ФОТО: інтернет

QHA