КИЇВ (QHA) -

Українські воїни, учасники оборони Донецького аеропорту, вважають, що компанія Apple, використовуючи в ролику словосполучення «російський кіборг», підтримує пропаганду Росії у війні проти України.

«Киборги» записали відеозвернення до корпорації, в якому попросили прибрати з рекламного ролика згадку про «російською кіборга».

Нагадаємо, в рекламі нового годинника Apple знявся російський телеведучий з протезом ноги Дмитро Ігнатов. Ногу Ігнатов втратив під час нещасного випадку на службі в армії Росії кілька років тому. Apple використовувала у своєму ролику слова Ігнатова, який назвав себе «кіборгом з Росії».

Ролик Apple обурив українських ветеранів АТО. Як відомо, «киборгами» в Україні називають бійців ЗСУ і добровольців, які обороняли Донецький аеропорт від бойовиків 2014 року.

Кілька українських «кіборгів» записали відео, в якому, зокрема, є такі слова:

— Дорогий Apple, я український «кіборг». Я знаю, ви це побачите. Але я не впевнений, що ви знаєте, чому ваша реклама обурює мене і мою країну ...

2014 року на мою країну напали регулярні війська Російської Федерації і підтримувані Росією бойовики. Я пішов її захищати. Вони самі називали мене «кіборгом», я виживав настільки довго, що вони не могли в це повірити, йдеться у відеозверненні.

Українські «кіборги» вважають, що компанія Apple, використовуючи в ролику словосполучення «російський кіборг», свідомо чи ні, підтримує пропаганду Росії у війні проти України.

Ми закликаємо до термінового виправлення рекламного відео і письмового вибачення перед «киборгами» живими і полеглими, які воювали на передовій за нашу з вами демократію проти військ РФ. З нетерпінням чекаємо вашої відповіді, наголосили «кіборги».

QHA