КИЇВ (QHA) -

Історичні картини, які знімають сьогодні в Україні, повинні навчити українців того, як будувати і відстоювати свою державу. Про це на презентації фільму «Крути 1918» повідомив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

Чиновник зазначив, що події 100-річної давнини, показані у фільмі, повинні підштовхнути глядачів на думки про нинішню ситуацію в країні.

— Приємно, що кінематографісти паралельно зі зйомками популярного кіно не забувають про історію, а саме про бої під Крутами. Для нас це важливо з точки зору виховання нації. Ми повинні зрозуміти, що трапилося 100-років тому, і чому тоді українці не змогли відстояти свою країну, — розповів Розенко.

Віце-прем'єр підкреслив, що влада підтримує сучасне українське кіно, і в минулому році глядачі змогли побачити у кінотеатрах декілька десятків вітчизняних картин.

— Я радий, що без підтримки уряду вихід цих фільмів у прокат був би неможливий. Тільки у минулому році ми змогли побачити 40 прем'єр українських фільмів, і ми сподіваємося побачити більше у цьому, — зазначив він.

Раніше QHA повідомляло, що український історичний фільм «Крути 1918» вийде у прокат 12 грудня цього року.

QHA