КИЇВ (QHA) -

В майбутньому Українська православна церква Київського патріархату може піти у підпілля в окупованому Криму. Про це в коментарі QHA повідомив аналітик «Кримської правозахисної групи» і автор доповіді про порушення прав віруючих в Криму Олександр Сєдов.

Сьогодні на окупованому півострові УПЦ КП працює з великими труднощами, і однією з них є не дискримінація з боку «влади», а юридичні проблеми.

— Вони не є зареєстрованим користувачем як юридична особа, як цього вимагає російське законодавство. Через це їм, наприклад, важко платити комунальні послуги. Поки у них є ресурси утримувати решту церков, але в майбутньому їх просто можуть позбавити майна. Від Росії можна чекати всього, що завгодно, — зазначив експерт.

Те, що окупаційна влада досі не позбавила церкву майна, експерт пояснює їхнім небажанням розв'язувати зараз цей конфлікт, адже, по суті, це буде вважатися позбавленням приватної власності.

У свою чергу, активіст Андрій Щекун зазначає, що відмова перереєструватися за російськими законами була ухвалена в Києві і схвалена Климентом, тому на ризик відходу до підпілля в Криму священнослужителі йдуть усвідомлено.

Раніше QHA повідомляло, що правозахисники презентували доповідь про порушення релігійних прав в Криму.

QHA