СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Українській активістці Наталії Харченко, дружині активіста Українського культурного центру Андрія Виноградова, довелося вчора, 20 червня, терміново виїхати з Криму через переслідування ФСБ.

Як повідомила Кримській правозахисній групі сама Наталія, сьогодні у Сімферополі, де жінка проживала з маленькими дітьми і батьками, співробітники ФСБ планують порушити проти неї кримінальну справу.

Кримчанка приїхала до Києва практично без речей, тимчасово залишивши дітей своїм батькам. Її чоловік був змушений залишити Крим ще раніше.

Нагадаємо, на початку січня убудинку Виноградова і Харченко у Криму силовики провели обшук і вилучили кілька комп'ютерів.

Стосовно Наталії Харченко ведеться дослідча перевірка за ч. 2 ст. 280.1 КК РФ «Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації», що загрожує їй порушенням кримінального провадження. За інформацією адвоката Едема Семедляєва, слідчий ФСБ вже зібрав два томи «справи».

Щомісяця Наталію викликали на «опитування» до ФСБ, після яких у жінки траплялися напади хронічного захворювання нервової системи.

Андрій Виноградов через переслідування ФСБ втратив роботу у Криму і кілька тижнів тому був змушений переїхати до Києва, щоб знайти тут роботу, а потім перевезти сім'ю.

ФОТО: Facebook Едема Семедляєва

QHA