НЕПАЛ (QHA) -

Українець Майтрей, який переїхав жити до Гімалаїв, встановив кримськотатарський прапор на даху власного готелю. Про незвичайну історію відлюдника розповів відомий мандрівник Дмитро Комаров.

Майтрей переїхав до міста Мукіната, яке знаходиться в таємному Королівстві Мустанг високо в горах, п'ять років тому. Зараз він схожий на монаха-відлюдника, але раніше українець мав практично все. Він — колишній сапер повітряно-десантних військ, а також гендиректор великого рекламного агентства, яке приносило йому річний дохід у 250 тисяч доларів.

— Це жага трансформації, спрага змін. Тому що те, що відбувалося, стало автоматичним. Я автоматично чистив зуби і так само реагував на одні й ті ж жарти. Потрібно не дозволяти речам володіти нами, — сказав у розмові з Комаровим Майтрей.

Протягом п'яти років Майтрей п'є тільки воду і їсть кристали гімалайської солі. Заробляє на туристах, яким здає кімнати у власному готелі. Весь його будинок обвішаний прапорами різних держав і народів. Серед них — і кримськотатарський, який майорить на даху.

Як він там опинився, Майтрей не розповів. Можливо, його привезли і встановили туристи, або сам українець. Однак ось уже кілька років блакитний прапор із золотою тамгою зустрічає туристів із усього світу на висоті 3710 метрів.

Нагадаємо, 18 травня 2014 року альпініст Азнор Хаджиєв встановив прапор кримськотатарського народу на вершині найвищої гори Європи Ельбрус.

У березні 2016 року активіст кримськотатарського походження Амет Бекіров розгорнув прапор свого народу на Говерлі. Долаючи шлях до гірської вершини, Амет Бекіров примовляв священні для кримськотатарського народу слова: «Qırım, Vatan, Millet».

ФОТО: скрін з відео

QHA