КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України засудило рішення російського суду у справі незаконно затриманого Павла Гриба.

Про це написала спікер МЗС Мар'яна Беца на своїй сторінці у Twitter.

— Висловлюємо протест щодо рішення російського суду над викраденим Павлом Грибом. Будемо посилювати тиск на РФ для звільнення Павла, написав вона.

Зазначимо, 1 лютого, в порушення всіх термінів, відбулося засідання Краснодарського крайового суду з розгляду апеляції на захід тримання під вартою Павла Гриба. За словами його батька, стан здоров'я ув'язненого дуже важкий.

QHA повідомляло, що Ольга Гриб, сестра 19-річного українця Павла Гриба, написала відкритого листа до Ради Європи. У тексті вона зазначає, що її брат понад 110 днів перебуває у незаконному ув'язненні у СІЗО №5 міста Краснодар у Російській Федерації. Ольга Гриб вказує, що стосовно Павла грубо порушуються основоположні права, які захищені Конвенцією з прав людини.

Нагадаємо, Павло Гриб зник у Білорусі 24 серпня. Його батько раніше працював у Державній прикордонній службі України та відразу припустив, що його викрали співробітники ФСБ РФ.

7 вересня Генеральне консульство України у Ростові-на-Дону отримало повідомлення від ФСБ РФ у Краснодарському краї про утримання Гриба у СІЗО Краснодара.

Гриба звинувачують у «тероризмі» (ст. 205 Кримінального Кодексу РФ, яка передбачає позбавлення волі терміном від 10 до 15 років).

QHA