КИЇВ (QHA) -

Зараз у Сирії відбувається наймасштабніша катастрофа XXI століття. Саме з таких слів по всьому світу починаються акції, протести і мітинги проти варварських дій Росії і репресивного режиму Башара аль-Асада. Місто Алеппо сьогодні вже не живе, воно просто намагається існувати під постійними обстрілами і бомбардуваннями тих, хто не знає, що таке людяність.

Рятівники Алеппо змушені були здати свої позиції. Репресивний режим на даний момент зайняв більше 90% Алеппо. Десятки тисяч мирних жителів були заблоковані на останніх підконтрольних опозиції шести квадратних кілометрах сходу міста. Тільки за останні дні жорстокої операції Асада із захоплення Алеппо загинули сотні людей. І навіть двічі оголошений режим припинення вогню більше не дає надії на світле майбутнє Алеппо.

І хоча громадянська війна триває у Сирії вже не один рік, розбудити світову спільноту зараз змогли лише численні відео- і аудіозвернення сирійців, наповнені болем і благаннями про допомогу.

Україна, як держава, яка не з чуток знає, що таке незаконні дії Росії, сьогодні розуміє сирійський народ як ніхто інший. Саме тому 15 грудня під Посольством Росії у Києві кожен небайдужий українець або переселенець із Сирії зміг приєднатися до міжнародної акції засудження дій Путіна і Асада. Саме про солідарність із сирійським народом розповів кореспонденту QHA колишній політв'язень і радник міністра закордонних справ України Геннадій Афанасьєв:

— Знаєте, буває, що куля вбиває байдужість. Ми вимагаємо у світової спільноти підтримки України, але самі в той же час дуже часто залишаємося байдужими до чужих проблем. Якщо українці хочуть показати, що вони ростуть як нація, їм треба демонструвати свою солідарність. Їм треба боротися не тільки за себе, але і за інші держави. Ми сьогодні вийшли, щоб сказати світовій спільноті: досить розмовляти, покажіть свою силу, об'єднайтеся, вийдіть на боротьбу за життя, за дітей і людей! Разом ми зможемо впоратися і зробити хоч трішечки, зробити коридор, щоб вивести цивільне населення, щоб воно просто вижило, зазначив Афанасьєв.

Жахливі фотографії з пораненими і мертвими сирійцями, закривавлені дитячі іграшки — ось що тепер є символами Сирії, які завжди будуть ганьбою на руках Росії, Асада і всього світу, який не прокинувся вчасно заради запобігання величезній гуманітарній і людській трагедії. Але кожен мітингувальник в кожній із країн, включно з Україною, так само як і кожен житель Алеппо буде вірити в те, що в якийсь момент жахи припиняться, і настане спокійне життя без болю, крові і сліз.

Як повідомили організатори, даний мітинг не останній на території України. Подібний протест наступного тижня пройде і під сирійським посольством у Києві. Також жителі Львова сьогодні о 17:00 зберуться в центрі міста, щоб нагадати світові про звірства Путіна і Асада у сирійському Алеппо.

Нагадаємо, що вчора акції протестів відбулися у Стамбулі і Анкарі, а також у Лондоні і Нью-Йорку. У деяких турецьких містах досі тривають мітинги.

Алеппо  друге найбільше після Дамаска сірійське місто. Розташоване у 40 кілометрах від турецького кордону. Західна частина міста перебуває під контролем режиму Башара аль-Асада, східна  сирійської опозиції. Громадянська війна в країні почалася у березні 2011 року з розстрілу мирних демонстрантів військовими.

Облога сирійського міста Алеппо триває вже досить довгий проміжок часу. Місто лишається найбільшим підконтрольним противникам Асада поселенням. ВКС Росії та режим Асада регулярно завдають авіаударів по місцевому цивільному населенню з метою відбити його у повстанців.

ФОТО: інтернет

QHA