КИЇВ (QHA) -

Україна вимагає від Росії негайно зупинити політично вмотивоване переслідування представників кримськотатарського народу у зв'язку із розглядом у Північно-Кавказькому окружному військовому суді РФ кримінальної справи стосовно громадян України. Про це йдеться у повідомленні МЗС України, поширеному сьогодні, 20 лютого.

— Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку із продовженням розгляду у Північно-Кавказькому окружному військовому суді сфабрикованої проти громадян України Мусліма Алієва, Еміра-Усеїна Куку, Вадима Сірука, Енвера Бекірова, Рефата Алімова, Арсена Джеппарова справи, сказано у коментарі.

Українські дипломати відзначають, що влаштований російською стороною судовий фарс є черговим прикладом застосування країною-окупантом репресій проти кримськотатарського народу під приводом "боротьби з тероризмом".

У МЗС закликали Росію негайно припинити політично вмотивоване переслідування представників кримськотатарського народу.

— Закликаємо світову спільноту засудити антигуманну і протиправну діяльність судових органів Російської Федерації і посилити політико-дипломатичний тиск на державу-агресора з метою звільнення незаконно утримуваних в Росії і на території тимчасово окупованій Автономної Республіки Крим громадян України, сказано у повідомленні.

Зазначимо, Північно-Кавказький військовий окружний суд в Ростові-на-Дону 20 лютого в ході розгляду "ялтинського справи" продовжив допит колишнього співробітника СБУ, а в даний час слідчого ФСБ Олександра компанійців.

Нагадаємо, адвокати фігурантів «ялтинського справи» Емір-Усеїна Куку і Мусліма Алієва — Еміль Курбедінов і Айдер Азаматов прокоментували рішення суду, який пройшов у Північно-Кавказькому окружному суді в Ростові-на-Дону. За словами адвокатів, захист та інші фігуранти сфабрикованої «справи "Хізб ут-Тахрір"» заявили ряд клопотань, зокрема і про виїзне засідання суду на території Криму. Однак суд відхилив їх.

Раніше спікер Міністерства закордонних справ Мар'яна Беца від імені України висловила протест у зв'язку із судовим розглядом щодо фігурантів надуманої «справи« Хізб ут-Тахрір».

Беца заявила, що Київ вимагає від Москви звільнення політичних в'язнів.

Нагадаємо, фігурантами так званої «справи« Хізб ут-Тахрір» є ​​Рефат Алімов, Арсен Джеппаров, Емір-Усеїн Куку, Муслім Алієв, Енвер Бекіров і Вадим Сірук.

Кримські татари звинувачуються в участі у діяльності забороненої в Росії ісламської партії «Хізб ут-Тахрір».

QHA