КИЇВ (QHA) -

Речник міністерства закордонних справ Мар'яна Беца від імені України висловила протест у зв'язку із судовим розглядом щодо надуманої «справи «Хізб ут-Тахрір».

Про це вона написала на своїй сторінці у Twitter.

Беца заявила, що Київ вимагає від Москви звільнення політичних в'язнів.

— Спочатку РФ викрала українських громадян з окупованого Криму, тепер же чергове судилище. Висловлюємо протест і вимагаємо звільнення, — написала вона.

Нагадаємо, фігурантами так званої «справи «Хізб ут-Тахрір» є: Рефат Алімов, Арсен Джеппаров, Емір-Усеїн Куку, Муслім Алієв, Енвер Бекіров та Вадим Сірук.

Кримські татари звинувачуються в участі у діяльності ісламського угрупування «Хізб ут-Тахрір» за двома статтями: 205.5 КК (організація діяльності терористичної організації) і 278 КК (підготовка до насильницького захоплення влади).

Раніше Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку із незаконним переміщенням на територію Російської Федерації громадян України Мусліма Алієва, Емір-Усеїна Куку, Вадима Сірука, Енвера Бекірова, Рефата Алімова і Арсена Джеппарова, затриманих на території тимчасово окупованого Криму за сфабрикованими звинуваченнями у терористичній діяльності.

QHA