КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України вимагає від МЗС Росії підтвердити факт затримання громадянина України Костянтина Давиденка на території тимчасово окупованого РФ Криму, а також повідомити причини затримання і місце утримання українця. Про це заявив офіційний представник Департаменту консульської служби МЗС Василь Кирилич.

— Посольство України в Російській Федерації звернулося з нотою до МЗС РФ з клопотанням офіційно підтвердити факт затримання громадянина України на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, повідомити про причини затримання, місце утримання та наявність адвоката, зазначив він.

За його словами, увагу російської сторони було направлено на "необхідність дотримання статей 13 і 14 Консульської конвенції між Україною та РФ 1993 року", які стосуються повідомлення про затримання, арешт, ув'язнення і відвідування, а також надання допомоги затриманим громадянам.

Раніше Федеральна служба безпеки Росії заявила про те, що в анексованому РФ Сімферополі затримано громадянина України Костянтина Давиденка, який нібито "збирав і передавав українським спецслужбам відомості про діяльність частин Росгвардії та ФСБ".

За інформацією російських спецслужб, Давиденко цілеспрямовано збирав і передавав спецслужбам України відомості про діяльність частин і з'єднань Федеральної служби військ Національної гвардії РФ і співробітників ФСБ Росії, що містять державну таємницю.

Джерело: Укрінформ

QHA