КИЇВ (QHA) -

В Україні 20 лютого згадують подвиг учасників Революції Гідності та увічнюють пам'ять Героїв Небесної сотні. У цей день у 2014 році в протистояннях у центрі Києва загинуло найбільше активістів Євромайдана.

Пам'ятна дата на честь українців, які віддали життя за ідеали демократії, свободи людини і європейське майбутнє України, встановлена ​​указом президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року в цілях увічнення відваги і самовідданості активістів Майдану.

Президент Петро Порошенко звернувся до народу України з приводу Дня Героїв Небесної сотні.

— Сьогодні ми вшановуємо пам'ять Героїв Небесної сотні — наших мужніх співвітчизників, які віддали життя за свободу і незалежність України, за право свого народу стати рівноправним членом спільноти вільних націй, за демократичні принципи, що гарантують кожній людині повагу до його гідності та можливість вільно жити і розвиватися.

Доленосні події, які відбулися три роки тому в самому серці України, сколихнули весь світ. Перемога Революції Гідності зірвала давно виплекані плани Москви з упокорення України, поступового перетворення її на імперську колонію і подальшу експансію.

Самовідданість і жертовність лицарів Майдану пробудила патріотичний дух нашого народу і показала всім, що є цінності дорожчі, ніж власне життя. Завдяки героїчному вчинку цих людей ми живемо вже в іншій державі, повністю усвідомлюємо себе великим, гордим народом.

Герої не вмирають!

Їх імена — назавжди в когорті славних українських переможців. Вони будуть викарбувані на величному Меморіалі в столиці України. А головне — назавжди залишаться у народній пам'яті.

Подвиг Небесної сотні — наша національна гордість і безапеляційний орієнтир — вирвати Україну з чіпких лап хижого двоголового російського орла і перетворити на процвітаючу європейську державу.

Ми обов'язково втілимо мрію Героїв у реальність.

Ми переможемо!

Слава Україні! Слава її Героям!

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман висловив глибоке співчуття рідним і близьким загиблих, зв'язавши загибель Героїв із боротьбою за майбутнє процвітаючої європейської країни.

— Уже не викликає сумніву, що події в столиці України, окупація Криму та війна на Донбасі, яка вже третій рік щодня забирає життя наших солдат і громадян, — пов'язані. І першими в цьому нерівному протистоянні полягли наші Герої Небесної сотні.

Ми завжди будемо пам'ятати тих, хто заплатив своїм життям за нашу свободу, за наше прагнення жити в країні, де панує справедливість, а людина — найвища цінність... У наших силах зробити так, щоб наших героїв ми вшановували добрими справами, які послужать наступним поколінням... У нас все вийде, і наші діти будуть жити у процвітаючій європейській країні.

Секретар РНБО Олександр Турчинов у своєму зверненні наголошує на важливості того, щоб пам'яттю Героїв Небесної сотні «не покривали політичну кон'юнктуру та екстремізм, так само як і бездіяльність і зраду».

— Герої не вмирають, а вічно живуть у наших серцях і спонукають до боротьби наступні покоління патріотів, нагадуючи, якою ціною ми отримали свободу, нагадуючи про відповідальність за свою країну, про те, що право бути вільними людьми необхідно виборювати... Герої Небесної сотні віддали свої життя, щоб Україна жила і була незалежною, демократичною та європейською. Наший обов'язок — зробити все для цього! Пам'ятаємо всіх, хто віддав своє життя за Україну!

Нагадаємо, 18 лютого 2014 року активісти з Майдану спробували пройти мирною ходою до Верховної Ради, де мали розглянути питання зміни до Конституції та обмежити права президента. Багатотисячна хода зіткнулася з кордоном міліції та «Беркутом» на вулиці Грушевського — вони перекрили весь урядовий квартал. Активісти тоді прорвали кордон міліції. На Грушевського загорілися шини. Всі гілки київського метрополітену закрили нібито в зв'язку з загрозою теракту. У той же час протистояння почалися на Майдані. Так звану антитерористичну операцію силовики почали ввечері. Наступ вели одночасно з вулиць Грушевського та Інститутської. Звучали постріли. Також силовики використовували гранати. У відповідь протестувальники кидають каміння і стріляють салютами. Почалася пожежа у Будинку профспілок, де на той момент був медпункт Майдану. Цю пожежу у подальшому будуть гасити більше доби. Активісти своїми силами витягали людей з вогню. Близько опівночі на Майдані Незалежності, у районі Михайлівської та Софійської площ відключили електрику. За даними медичної служби Майдану, у результаті зіткнень 18 лютого загинуло 23 особи, 19 лютого загинуло вісім, а 20-го — 47.

ФОТО: інтернет

QHA