КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 14 березня, в Україні відзначається День українського добровольця. Саме цього дня у 2014 році перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон у Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону.

День добровольця започаткований постановою від 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. За відповідну постанову № 4261 «Про встановлення Дня українського добровольця» на пленарному засіданні українського парламенту проголосував 231 народний депутат.

Постановою рекомендовано Кабінету міністрів проведення щорічно заходів із вшанування подвигу українських добровольців; проведення у навчальних закладах, військових частинах, закладах культури тематичних заходів, бесід про масові акції громадянського протесту в Україні, які відбувалися у листопада 2013 — лютому 2014 рр., і про участь в них добровольчих формувань.

Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Twitter подякував усім захисників нашої країни.

— Дякую усім воїнам-добровольцям. Вірю, наша єдність і рішучість принесуть нам перемогу!, — написав глава держави.

Вперше День українського добровольця відзначили у минулому році.

Нагадаємо, у жовтні минулого року до Верховної Ради подали законопроект про визнання добровольців, які брали участь в АТО, учасниками бойових дій.

QHA