КИЇВ (QHA) -

З 15 січня в країнах Азії й Африки почнуть роботу 10 українських візових центрів.

Як повідомляє департамент консульської служби МЗС України, центри надаватимуть послуги іноземцям з оформлення віз для в'їзду в Україну.

— Реалізація цього нового для України проекту стала можливою завдяки спільним зусиллям МЗС і світового лідера у цій галузі — компанії VF Worldwide Holdings Ltd з метою підвищення рівня консульського обслуговування відвідувачів нашої держави, — йдеться у повідомленні, опублікованому на сторінці відомства у Facebook.

Візові центри відкриваються в Анголі (м. Луанда), Єгипті (м. Каїр), Індії (м. Делі), Китаї (Пекін, Гуанчжоу і Шанхай), Лівані (м. Бейрут), Марокко (м. Рабат), Нігерії (м. Абуджа), Тунісі (м. Туніс) і будуть функціонувати у тісній взаємодії із закордонними дипломатичними установами України в цих державах.

Іноземці зможуть подати документи для оформлення українських віз у зручному для них форматі і, за бажанням, отримати ряд додаткових послуг (виготовлення фотографій, переклад і копіювання документів, оформлення полісів медичного страхування, кур'єрські послуги, СМС-інформування, обслуговування у залах підвищеної комфортності).

На центри покладається лише технічний супровід візових досьє і сприяння заявникам, а безпосередньо ухвалювати рішення про оформлення або відмову в отриманні віз будуть, як і раніше, консули України.

Нагадаємо, у наступному році Україна вводить електронні візи для іноземців.

Раніше повідомлялося, що з 1 січня Японія спрощує візові вимоги до короткострокового перебування для громадян України. На додаток до наявних однократних віз, будуть введені багаторазові, з терміном дії 3 роки.

QHA