ЧОНГАР (QHA) -

17 серпня Україна розпочала трансляцію у тестовому режимі українських телеканалів з Чонгара Херсонської області на окупований Крим, повідомив член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський у Facebook.

— З Чонгара почалася трансляція українських телеканалів на Крим у тестовому режимі, написав він.

Костинський повідомив, що з телевежі у Чонгарі в тестовому режимі на територію Північного Криму у стандарті DVB-T2 транслюються: «UA: КРИМ» (НСТУ), «5 канал», «Прямий канал», ICTV та «Чорноморська ТРК».

Також Костинський зазначив, що з 1 вересня мультиплекс почне працювати у звичайному режимі, з потужністю 0,3 кВт. А з 1 листопада — з потужністю 1 кВт.

Прошу земляків, які проживають в Яни Капу (Красноперекопську), Джанкої, Красноперекопському і Джанкойському районах, направляти свої цифрові антени на Чонгар, ловити сигнал і фіксувати українську мову на відео, написав член Нацради.

Крім того, Костинський повідомив, що зараз готується трансляція ще 5 українських телеканалів на окупований півострів.

Як повідомляло раніше QHA, 17 березня 2017 року в селі Чонгар Херсонської області відкрили 150-метрову телевежу, яка мовить для жителів анексованого Росією Криму.

У свою чергу 2018 року Росія планує побудувати телевежу неподалік Джанкоя в окупованому Криму, щоб протидіяти сигналу української вишки у Чонгарі Херсонської області.

Як повідомляло раніше QHA, український радіосигнал з телерадіовежі, встановленої в селі Чонгар на адмінмежі з окупованих Кримом, досягає передмістя Судака у південно-східній частині півострова.

ФОТО: інтернет

QHA