КИЇВ (QHA) -

Член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв заявив, що Україні необхідно підтримувати корінний народ Криму і сприяти легітимації Меджлісу кримськотатарського народу. Про це він повідомив на конференції до Міжнародного дня захисту прав людини «Крим. Анексія та безправ'я або початок кінця імперії», передає кореспондент QHA.

— Наше завдання — побудувати ту модель Криму, за допомогою якої ми змогли б підтримати корінний народ Криму, і показати, що у Криму є майбутнє в складі України. Україна повинна ратифікувати конвенцію Міжнародної організації праці (МОП) 169. Тоді з'явиться можливість використовувати додатковий інформаційний майданчик і говорити на ньому про використання РФ землі корінного народу.

Барієв додав, що потрібно працювати над тим, щоб прийняти закон про корінні народи України і сприяти легітимації Меджлісу кримськотатарського народу.

— Потрібно сприяти участі членів Меджлісу в офіційних поїздках, відкриттю представництв Меджлісу в різних країнах світу, створенню міжпарламентського співробітництва. Важливо також ініціювати проект з деокупації Криму, в якій би брав участь Меджліс.

Нагадаємо, радник голови Міністерства інформаційної політики Юлія Коздобіна заявила, що відомство розробило Стратегію інформаційної реінтеграції тимчасово окупованого півострова Крим. Документ призначений для формування інформаційної політики України щодо Криму. Коздобіна підкреслила, що деокупація не принесе шкоди тим, «хто не був причетний до злочинів».

QHA