КИЇВ (QHA) -

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) зробило заяву на підтримку українського активіста Володимира Балуха, незаконно засудженого в окупованому Криму.

У заяві наголошується, що дії РФ є порушенням прав та свобод людини і міжнародного права у сфері прав людини. Про це повідомляється на сторінці МінТОТ у Facebook.

— Україна підтримує свого громадянина і пишається мужністю Володимира Балуха, який відмовився від російського громадянства, залишаючись в окупаційному Криму. Він послідовно відстоював свою позицію, захищаючи право залишатися українцем, за що терпів утиски, переслідувався так званою владою і був неодноразово поміщений під варту. МінТОТ звертає увагу міжнародної спільноти на свавілля російської окупаційної влади в АР Крим, — йдеться у повідомленні.

QHA повідомляло, що Роздольненський районний «суд» анексованого Криму обрав для Володимира Балуха запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 19 червня 2018 року. Запобіжний захід обрали у рамках кримінальної справи, порушеної проти нього за ч. 2 ст. 321 КК РФ під час тримання активіста під вартою (дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства).

Раніше Володимир Балух оголосив безстрокове голодування, протестуючи проти вироку суду.

Нагадаємо, Роздольненський районний «суд» засудив Володимира Балуха на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію. Володимир Балух відбуватиме термін в колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту в залі суду.

Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, який неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції про те, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

QHA