КИЇВ (QHA) -

З 1 січня в пунктах пропуску на українському кордоні запрацював біометричний контроль іноземних громадян.

У Держприкордонслужбі заявили, що введення біометричного контролю підвищить безпеку і зручність перетину українського кордону.

Зокрема прикордонники будуть знімати відбитки 5 пальців правої руки.

— Обов'язкову фіксацію біометричних даних застосовують відповідно до визначеного МЗС переліку з 70 країн, віднесених до категорії ризику, до якої входить Російська Федерація. Решта іноземців за результатами аналізу та оцінки ризиків,  наголосили у повідомленні.

Зазначається, що систему біометричного контролю встановили на 157 пунктах пропуску та на 3 контрольних пунктах в'їзду-виїзду на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом.

З початку доби біометричний контроль на українському кордоні вже пройшли понад 2,7 тисяч іноземців та осіб без громадянства, з яких 500 громадяни Росії.

Держприкордонслужба опублікувала ролик, присвячений системі біометричного контролю.

Нагадаємо, у вересні 2017 року президент України Петро Порошенко підтвердив, що зняття біометричних даних при перетині українського кордону проводитиметься вже з 1 січня 2018 року.

10 липня глава РНБО Олександр Турчинов оголосив, що не пізніше 1 січня 2018 року Україна запровадить на кордоні біометричний контроль, що стосується в першу чергу громадян Росії, які в'їздитимуть на українську територію.

Турчинов пояснив, що такі дії пов'язані з необхідністю посилення державної безпеки України. Електронна система реєстрації для росіян може запрацювати раніше запланованих термінів за умови, що буде готова відповідна інфраструктура.

QHA