КИЇВ (QHA) -

За підсумками візиту до України у 2016 році Підкомітет ООН з недопущення катувань презентував доповідь, в якій вказані конкретні проблеми і виклики, з якими на сьогоднішній день стикається країна. Про це на презентації доповіді розповів член Підкомітету Віктор Захарія, передає кореспондент QHA.

Зокрема, у Підкомітеті рекомендують привести положення Кримінального кодексу України, в яких йдеться про тортури, у повну відповідність до ст. 1 Конвенції проти катувань. Крім того, правоохоронцям рекомендують надавати затриманим особам повну інформацію про причини затримання та їхні права з моменту взяття під варту, давати можливість пройти медичний огляд і надавати доступ адвоката.

— Основні гарантії, включаючи право на адвоката, повідомлення про взяття під варту і зв'язок із зовнішнім світом, повинні забезпечуватися всім особам, які утримуються під вартою, незалежно від підстав взяття під варту і місця, де вони містяться, — розповів Захарія.

Він також зазначив, що в доповіді рекомендується переглянути і реформувати систему обліку затриманих, поліпшити умови утримання в камерах і вирішити проблему повної відсутності фізичної діяльності осіб, які відбувають довічне ув'язнення.

Як заявив Захарія, крім рекомендацій, у доповіді вказані і позитивні кроки України в питанні впровадження механізму запобігання тортурам, але зараз варто звернути увагу на решту проблемних питань.

ФОТО: інтернет

QHA