КИЇВ (QHA) -

На сьогодні в Україні ніхто правильно не веде облік загиблих на Донбасі дітей. Про це на прес-конференції повідомила директор об'єднання «Всеукраїнська служба захисту дітей» Людмила Волинець.

За її словами, Міністерство охорони здоров'я неправильно фіксує факти травмування та загибелі на Донбасі і тому правозахисники позбавлені можливості дізнатися про реальний стан справ у цьому питанні.

— З року в рік нам говорять про 68 випадків, але кожного дня ми чуємо про нові факти підривів дітей на снарядах та інше. Нас цікавить ціна війни у житті дітей, — зазначила Волинець.

При цьому через неправильний підрахунок, Україна не може до цих пір назвати кількість поранених у зоні конфлікту дітей.

— У міністерстві кажуть, що під час підрахунку використовують МКХ–10 (10-а редакція Міжнародної класифікації хвороб, — ред.), але там чітко прописані розділи про смерть і поранення унаслідок контакту зі зброєю. Ми бачимо, що факти травм класифікують, як побутові. Офіційна цифра про 158 поранених дітей не відповідає дійсності, — підкреслює активістка.

Раніше QHA повідомляло, що за підрахунками міжнародних організацій, в Україні більше 500 тис. дітей постраждали через конфлікт на Донбасі.

QHA