КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України поки не отримало жодної відповіді від білоруської влади щодо зникнення у Гомелі українця Павла Гриба і його перевезення до російського СІЗО у серпні 2017 року. Про це сьогодні, 26 лютого, заявила прес-секретар МЗС Мар'яна Беца.

— Станом на сьогодні, ми не отримували від Білорусі пояснень, чому він був затриманий, які були обставини його зникнення, — сказала вона.

За її словами, офіційних застережень щодо відвідування Білорусі українцями немає, проте МЗС все ж рекомендує громадянам України бути обережними під час візитів до цієї держави.

— З огляду на ситуацію з Грибом та інші випадки, коли людей викрадали на території Білорусі, треба бути більш обережним під час відвідин країни, тим більше, з огляду на те, що вона має загальну в'їзну зону з Росією і входить до єдиного військово-політичного простору із нею, — сказала Беца.

Прес-секретар також зазначила, що сьогодні в Україні відбуваються слідчі дії у справі Гриба. 4 березня закінчується термін його незаконного утримання під вартою, і, ймовірно, найближчим часом буде організовано судове засідання з продовження запобіжного заходу для нього.

Відзначимо, 1 лютого, в порушення усіх термінів, відбулося засідання Краснодарського крайового суду з розгляду апеляції на міру тримання під вартою Павла Гриба. За словами його батька, стан здоров'я ув'язненого вкрай важкий.

QHA повідомляло, що Ольга Гриб, сестра 19-річного українця Павла Гриба, написала відкритого листа до Ради Європи. У тексті вона зазначає, що її брат понад 110 днів перебуває у незаконному ув'язненні в СІЗО №5 міста Краснодар у Російській Федерації. Ольга Гриб вказує, що відносно Павла грубо порушуються основоположні права, які захищені Конвенцією з прав людини.

Нагадаємо, Павло Гриб зник у Білорусі 24 серпня. Його батько раніше працював у Державній прикордонній службі України та одразу ж припустив, що його викрали співробітники ФСБ РФ.

7 вересня Генеральне консульство України у Ростові-на-Дону отримало повідомлення від ФСБ РФ в Краснодарському краї про тримання Гриба у СІЗО Краснодара.

Гриба обвинувачують у «тероризмі» (ст. 205 Кримінального Кодексу РФ, яка передбачає позбавлення волі на строк від 10 до 15 років).

Джерело: украиских правда

QHA