КИЇВ (QHA) -

Якщо до кінця жовтня Україна не виконає низку умов ЄС, то може не отримати 600 млн євро допомоги, повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванну Климпуш-Цинцадзе.

— Якщо Україна не виконає ці умови до кінця жовтня в прийнятному для наших партнерів форматі, щоб хоча б деякі питання перебували на фінальній стадії, то ми не зможемо отримати останній транш макрофінансової допомоги, — сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона зазначила, що програма допомоги від ЄС закінчує своє дію 4 січня 2018 року, і якщо Україна не встигне, то необхідно буде вести нові переговори.

Серед умов, які Україні необхідно виконати: створення умов, за яких було б неможливо порушувати зобов'язання щодо зони вільної торгівлі з ЄС (зокрема, мораторій на продаж лісу-кругляка або введення додаткових мит на вивезення товарів), створення автоматизованої системи попередньої перевірки НАПК електронних декларацій з використанням доступу до всіх реєстрів, у тому числі Державної фіскальної служби.

Для вирішення цього питання необхідне внесення змін до законів, а НАПК повинен провести організаційні дії для початку роботи такої системи.

Крім того, у числі вимог ЄС — вирішення проблеми соціальних виплат переселенцям. Климпуш-Цинцадзе заявляє, що в цьому питанні досягнутий відчутний прогрес. Міністерство соціальної політики провело перереєстрацію і щотижня передає ЄС статистику здійснення виплат.

Ще однією вимогою є створення відкритого реєстру неповернених кредитів.

Як повідомляло QHA, у парламенті зареєстрований проект закону, який значно спрощує порядок виплат пенсій внутрішньо переміщеним особам (ВПО) і громадянам, які проживають на непідконтрольних територіях.

ФОТО: інтернет

QHA