КИЇВ (QHA) -

Головна проблема рідних українських політв'язнів — ігнорування владою їхнього існування. Про це на прес-конференції повідомив брат кримського політв'язня Євгена Панова і координатор Об'єднання родичів політичних бранців Ігор Котелянець.

За його словами, родичі політв'язнів більше року намагаються зустрітися з президентом Петром Порошенко, але на запити отримують формальні відповіді.

— Що ми тільки не робили: скликали прес-конференції, писали звернення. Під одним з них ми зібрали 30 підписів народних депутатів. Все, що ми отримали у результаті — відписка про стурбованість. Держава не визнає наявність політичних в'язнів, — підкреслив Котелянець.

В Україні існує налагоджений діалог щодо звільнення військових, які перебувають у полоні бойовиків ОРДЛО, але відсутній майданчик, де можна було б говорити про проблеми ув'язнених з політичних причин українців.

У свою чергу, глава правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник відзначає, що подібний майданчик відсутній навіть на міжнародному рівні.

— Немає окремого формату звільнення політичних в'язнів. Мінський формат зовсім не передбачає обговорення цього питання, — підкреслює вона.

При цьому проблема українців, засуджених і тих, які відбувають покарання в Криму і Росії, залишається актуальною, і наприкінці минулого року було відомо, як мінімум, про 64 таких українців.

Раніше QHA повідомляло, що Україна виділила 96 млн. 614 тис. гривень на допомогу українцям, які незаконно утримуються в Росії, проте рідні політв'язнів отримати цю допомогу не можуть.

QHA