КИЇВ (QHA) -

Україна домагатиметься посилення тиску на Росію через переслідування українця Володимира Балуха.

Про це написала речник МЗС України Мар'яна Беца на своїй сторінці у Twitter.

— Сфабриковане рішення незаконним судом. Висловлюємо протест. Будемо посилювати міжнародний тиск на РФ щодо звільнення В. Балуха, — написала вона.

Раніше Роздольненський районний "суд" в окупованому Криму засудив Володимира Балуха на три роки і сім місяців позбавлення волі за його громадянську позицію.

Володимир Балух відбуватиме термін у колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту у залі суду.

Відзначимо, Балуха звинуватили у незаконному зберіганні боєприпасів і вибухових речовин, які нібито були знайдені на горищі його будинку. Політв'язень свою провину не визнав. В рамках засідання «суддя» знову проігнорувала докази невинності українця і факти фальсифікації доказів у «справі» проти нього.

Раніше представник Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент прибув до будинку Володимира Балуха, перед тим як окупаційний суд зачитав йому вирок. Архієпископ провів обряд помазання Балуху.

Як писало QHA, вчора в окупованому Сімферополі під час "судового" засідання у справі Володимира Балуха українському активісту була надана можливість виступити з останнім словом перед оголошенням остаточного вироку суду.

Володимир Балух у своєму останньому слові назвав окупаційний режим в Криму "людиноненависницькою системою" і заявив, що готовий до будь-якого рішення суду.

QHA