КИЇВ (QHA) -

Україна буде прагнути до звільнення всіх в'язнів Кремля, незалежно від національності та віросповідання.

Про це заявив лідер кримськотатарського народу і народний депутат України Мустафа Джемілєв на зустрічі зі звільненими з російського полону заступниками голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеровим та Ахтемом Чийгозом.

— Ми будемо прагнути до звільнення всіх незалежно від національності та віросповідання. Кожна особа, який там піддається репресіям, перебуває у сфері нашої уваги, — сказав він.

Джемілєв зазначив, що до процесу звільнення підключатимуть президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана і міжнародні структури, такі як Рада Європи та ОБСЄ.

Нагадаємо, 25 жовтня колишніх політв'язнів Кремля Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, видали Туреччині.

27 жовтня вони прибули до міжнародного аеропорту "Бориспіль", де їх зустріли голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров і Мустафа Джемілєв.

Під час прес-конференції Умеров заявив, що слідом за звільненням українських політичних в'язнів відбудеться деокупація анексованого Криму та відновлення територіальної цілісності України.

QHA