КИЇВ (QHA) -

Депутати парламенту Угорщини відмовилися від зустрічі з делегацією Верховної Ради для обговорення Закону України «Про освіту» у частині мовних змін.

Про це на Погоджувальній раді повідомила перший заступник голови парламенту України Ірина Геращенко.

— Минулого тижня депутати Верховної Ради, досить велика наша делегація була в Будапешті на форумі, організованому Радою Європи щодо Стамбульської конвенції. Наші колеги пропонували зустрітися з депутатами парламенту Угорщини, щоб обговорити питання закону. На жаль, наші колеги відмовилися від такої зустрічі, — повідомила перший віце-спікер.

Нагадаємо, в Україні 28 вересня набуває чинності закон "Про освіту". Він передбачає 12-річну освіту в школі та підвищення ролі української мови.

Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але, відповідно до освітньої програми, одна або кілька дисциплін можуть викладатися двома і більше мовами — державною, англійською, інших офіційних мовах Європейського Союзу.

У коментарі QHA голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що, згідно з новим законом, представникам корінних народів гарантується право вивчати мову в закладах дошкільної та загальної середньої освіти поряд з українською державною мовою навчання.

QHA