БУДАПЕШТ (QHA) -

Міністерство закордонних справ Угорщини подало скарги в ряд міжнародних організацій на прийнятий раніше Верховною Радою закон «Про освіту», повідомляє «Радіо Свобода».

Угорщина звернулася зі скаргою до генерального секретаря ОБСЄ, уповноваженого організації у справах нацменшин і чинного голови ОБСЄ, а також до верховного комісара ООН з прав людини і комісара ЄС з питань розширення та європейської політики добросусідства. У цьому листі угорський уряд звертає увагу міжнародних організацій на прийняття Верховною Радою нового закону про освіту, який, на думку Будапешта, обмежуватиме права угорської меншини в Україні.

Як повідомлялося, 5 вересня Верховна Рада прийняла закон про освіту, який розпочинає реформу освіти в Україні. Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу у навчальних закладах є державна мова.

7 вересня міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сийярто заявив, що своєю новою політикою у сфері освіти Україна «встромила ніж у спину» сусідньої держави. 10 вересня прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер повідомив, що на всіх форумах ООН, ОБСЄ та Європейського союзу Будапешт ставитиме питання про внесення поправок у мовну статтю закону України про освіту. При цьому дано розпорядження угорським дипломатам не підтримувати у міжнародних організаціях важливі для України рішення.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє, що Україна має намір і після прийняття Верховною Радою закону «Про освіту» гарантувати вільний розвиток мов національних меншин у державі.

— Україна і надалі робитиме все для розвитку української мови та гарантуватиме вільний розвиток мов національних меншин: це наш обов'язок, написав Павло Клімкін у соцмережі Twitter в понеділок.

За його словами, вже на поточному тижні Міністерство освіти і науки України надасть детальну інформацію щодо прийнятого закону «Про освіту» та його застосування. При цьому глава зовнішньополітичного відомства відзначив проблеми з якістю викладання української мови в місцях компактного проживання угорської національної меншини в Україні.

— Є проблеми інтеграції: 75% випускників Берегівського району Закарпатської області не здали ЗНО з української мови. Ми повинні покращити ситуацію без втрати якості освіти угорською, — наголосив Клімкін.

ФОТО: інтернет

QHA