ЛЬВІВ (QHA) -

Учасники 83 Міжнародного Конгресу ПЕН у Львові закликали виправдати члена українського ПЕН-центру Миколи Семену і надати йому можливість виїхати на лікування. Про це повідомляється на офіційній сторінці Міжнародного Конгресу ПЕН у Facebook.

— Ми, учасники і гості 83 Міжнародного Конгресу ПЕН у Львові, з тривогою спостерігаємо за подіями в окупованому Росією Криму. Сьогодні буде суд (19.09.2017) і буде винесено вирок (22.09.2017) у справі нашого колеги, відомого кримського журналіста, члена українського ПЕН-центру Миколи Семени. Ми вимагаємо виправдати Семену і надати йому можливість виїхати на лікування, сказано у повідомленні.

Як раніше повідомляло QHA, так званий Залізничний суд Сімферополя оголосить вирок українському журналісту Миколі Семені у п'ятницю, 22 вересня, о 14:30. Сам Семена під час судового засідання виголосив своє «останнє слово», де зазначив, що закон про так зване включення Криму і Севастополя до складу Росії суперечить конституції і законам самої Російської Федерації.

Нагадаємо, 19 квітня 2016 року екс-«прокурор» Криму Наталія Поклонська порушила кримінальну справу за звинуваченням у сепаратизмі проти журналіста з Сімферополя Миколи Семени за опубліковані ним статті. Після допитів і обшуків Семена був переведений у статус підозрюваного. 20 січня 2017 року співробітники підконтрольних кримським окупантам правоохоронних органів у Сімферополі вручили обвинувальний висновок журналісту.

QHA