СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Учасники одиночних пікетів збираються біля підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму в окупованому Сімферополі, щоб подати апеляційну скаргу на рішення судів про накладення на них штрафів у розмірі 10 і 15 тисяч рублів.

Про це повідомили у громадському об'єднанні «Кримська солідарність» у Facebook.

— Сьогодні всі учасники одиночних пікетів з'їжджаються з різних куточків Криму, щоб подати апеляційну скаргу до Верховного суду у м. Сімферополь. У всіх позитивний настрій і бажання відстоювати свою думку законним шляхом далі, оскаржуючи постанови районних судів в апеляційному суді, сказано у повідомленні.

QHA повідомляло, що 21 грудня у підконтрольному Кремлю Білогірському районному суді окупованого Криму відбулося засідання суду у справі одиночних пікетів, яке перенесли з 18 грудня. Суд визнав винними активістів Лемана Бовбекова і Равшана Нанейшвілі і призначив їм штраф у 10 тисяч рублів кожному.

19 грудня в окупованому Криму відбулися розгляди справ з одиночних пікетів14 жовтня, які перенесли з 18 грудня. Так, п'ятьом підозрюваним «суд» призначив штраф 10 тисяч рублів кожному, в окремих випадках — 15 тисяч рублів.

Відзначимо, в Криму перенесли сім засідань у справах одиночних пікетів.

18 грудня 2017 року в окупованому Криму відбулися засідання окупаційних «судів» в адміністративних справах проти кримських татар. Покарання у вигляді штрафів отримали 65 активістів, які брали участь 14 жовтня 2017 року в одиночних пікетах проти репресій російських силовиків щодо кримських татар. Сума штрафів складає переважно 10 тисяч рублів (4,5 тис. грн), в окремих випадках — 15 тисяч рублів.

Нагадаємо14 жовтня в Криму було затримано мінімум 34 людини за участь в одиночних пікетах. Усього в акції протесту на окупованому півострові взяли участь понад 100 осіб. Люди вийшли з одиночними пікетами в Сімферополі, Джанкої, Гвардійському, Білогірську та інших містах окупованого півострова.

Всі затримання проходили з порушенням навіть чинного на анексованому півострові російського законодавства.

Пізніше людям почали масово виписувати протоколи, звинувачуючи їх у порушенні правил проведення публічних заходів. Одиночні пікети в протоколах названі несанкціонованою масовою акцією.

QHA