СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Учасники одиночних пікетів масово подали апеляційні скарги на рішення "судів" першої інстанції, що призначили їм штрафи від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Як повідомляє правозахисна організація "Кримська солідарність", подати скарги приїхало понад 60 кримських татар.

— Учасники одиночних пікетів подають апеляційні скарги на постанови районних судів Криму. Люди прийшли сьогодні до Верховного суду з позитивним настроєм і мають намір в законний спосіб продовжувати захищати свої права і позицію, яку вони висловили 14 жовтня, вийшовши на одиночні пікети. Якщо апеляційний суд не скасує ці рішення, ми подаватимемо скарги до ЄСПЛ, розповіла громадський активіст Лутфіє Зудієва.

Громадський активіст Сервер Чолакчик заявив, що вважає рішення щодо штрафів необгрунтованими, а людей, які вийшли на одиночні пікети, невинними.

Я прийшов сьогодні до суду оскаржити це рішення, оскільки з ним не згоден. На пікет я вийшов самостійно, ні з ким свої дії не узгоджуючи. І якщо буде потрібно, я вийду ще раз, щоб висловити свою думку. Нас намагаються залякати, але я думаю, нічого у них не вийде, каже один з пікетників Ленур Керімов.

Жителька м. Сімферополь Ірина Каполова розповіла, що прийшла до суду у справі Євгена Панова, однак, побачивши людей, які прийшли захистити свої права, вирішила підтримати кримських татар.

Раніше повідомлялося, що на щомісячній зустрічі громадського об'єднання «Кримська солідарність» громадські активісти та юристи офіційно оголосили про продовження марафону зі збору коштів для погашення штрафів за одиночні пікети кримських татар.

18 грудня 2017 року в окупованому Криму відбулися засідання окупаційних «судів» в адміністративних справах проти кримських татар. Покарання у вигляді штрафів отримали 65 активістів, які брали участь 14 жовтня 2017 року в одиночних пікетах проти репресій російських силовиків щодо кримських татар. Сума штрафів складає переважно 10 тисяч рублів (4,5 тис. грн), в окремих випадках — 15 тисяч рублів.

Нагадаємо14 жовтня у Криму було затримано мінімум 34 людини за участь в одиночних пікетах. Усього в акції протесту на окупованому півострові взяли участь понад 100 осіб. Люди вийшли з одиночними пікетами в Сімферополі, Джанкої, Гвардійському, Білогірську та інших містах окупованого півострова.

Всі затримання проходили з порушенням навіть чинного на анексованому півострові російського законодавства.

Пізніше людям почали масово виписувати протоколи, звинувачуючи їх у порушенні правил проведення публічних заходів. Одиночні пікети в протоколах названі несанкціонованою масовою акцією.

QHA