МОСКВА (QHA) -

За час маршу в пам'ять про вбитого російського опозиціонера Бориса Нємцова в РФ збираються організувати колону на захист українських політв'язнів, у тому числі і кримських татар, повідомив Марк Фейгін на свій сторінці у Фейсбук.

— Сьогодні організатори «Маршу Бориса Нємцова» подають заявку до мерії на проведення ходи 26 лютого. Нагадую, цього разу у нас буде всередині маршу своя колона на захист українських політв'язнів. Це буде не персональний заклик про підтримку, як це було в попередні два роки. Ми об'єднуємося на захист політично переслідуваних у Росії та Криму. Підтримайте нас, приєднуйтесь до нашої акції! — закликав він.

QHA повідомляло, у День опору Криму російській окупації, який відзначається 26 лютого, по вулицях столиці України відбудеться Марш солідарності. Організатором акції виступив Меджліс кримськотатарського народу за участю ряду громадських і молодіжних організацій України.

Нагадаємо, що 26 лютого є Днем опору окупації Криму Росією. Ця дата фіксує в пам'яті людей події, що передували захопленню частини української території, — зокрема, багатотисячний мітинг під стінами парламенту Криму, на якому активісти, головним чином кримські татари, намагалися не допустити голосування за призначення незаконного «референдуму», що спричинило анексію півострова.

Згодом окупаційна влада порушила кримінальну справу за фактом «масових заворушень» 26 лютого 2014 року і почала притягувати учасників мітингу до кримінальної відповідальності. У так званій справі «26 лютого» проходить ціла низка кримськотатарських активістів, включаючи заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза.

ФОТО: інтернет

QHA