КИЇВ (QHA) -

Учасники антитерористичної операції на Донбасі вимагають від влади зупинити діяльність Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП). Про це вони повідомили під час прес-конференції, яка проходила у Києві 22 січня, передає кореспондент QHA.

Учасники організації «Товариство ветеранів АТО Запоріжжя» направили відкрите звернення до українського народу, президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування щодо антидержавної діяльності УПЦ МП.

— Ми вкрай обурені діями священиків Московського патріархату. З початку російської агресії проти України ця церква неодноразово і майже неприховано виявляла свою антиукраїнську і антидержавницьку позицію. Ми добре пам'ятаємо їхню діяльність протягом 2014-2017 рр. Під прикриттям цих церков починалася анексія Автономної Республіки Крим... У церквах МП ховалися бойовики і відбувалася окупація Донбасу, розповів голова ГО «Товариство ветеранів АТО Запоріжжя» Олег Коломієць.

Як відзначили воїни, яскравим показником цинізму УПЦ МП стала відмова священика із Запоріжжя відспівувати дитину, хрещену у церкви Київського патріархату, після чого по всій Україні пройшла акція #принесиляльку, коли обурені українці по всій країні несли під двері храмів МП дитячі іграшки. Під час однієї з таких акцій, яка проходила в Запоріжжі, двоє невідомих у масках побили людей, що брали у ній участь, зокрема учасника АТО Валентина Бурого.

— Коли сталася ситуація з відспівуванням дитини, люди мирно вийшли висловити своє обурення діями конкретно взятого служителя цієї організації. На що відповіли агресивними діями, і був побитий АТОшник, про що нападники прекрасно знали. Хотілося б, щоб держава звернула увагу на всю цю діяльність у правовому полі, — повідомила ветеран 37-го окремого мотопіхотного батальйону Юлія Дунданова.

Крім цього випадку, представники УПЦ МП неодноразово відмовлялися стоячи вшанувати пам'ять загиблих воїнів АТО, регулярно відмовляються відспівувати їх на фронті і називають бойові дії на сході України «братовбивством».

Можна дуже довго перераховувати приклади антиукраїнської діяльності цієї церкви. Починаючи від благословення терористів і закінчуючи російськими війнами у Севастополі тощо. Крім того, вони здійснюють тиск на україномовне населення. Вони не приймають записки українською і навіть кажуть: "Ми цією мовою не відспівуємо", поділився глава харківської громадської організації «Антикорупційний блок учасників АТО» Антон Сосницький.

Учасники АТО закликали президента визнати діяльність УПЦ МП екстремістською і такою, що підриває національну безпеку, усунути представників церкви від участі в офіційних заходах, а в наданні землі або майна забезпечувати перевагу церкви Київського патріархату.

Нагадаємо, житель Запоріжжя, ймовірно, вирішивши накласти на себе руки, вистрибнув з вікна 8 поверху. У цей час батько з дворічним сином виходили з під'їзду. Самогубець впав на хлопчика. Реаніматологи зробили все, щоб врятувати малюка, але травми виявилися несумісними з життям.

Служитель Української православної церкви Московського патріархату відмовився здійснювати відспівування дитини, загиблої в результаті падіння на нього самогубця, пояснивши це тим, що вона була охрещена священиками Київського патріархату.

QHA