КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 22 березня, президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їхніх дітей для отримання професійно-технічної та вищої освіти". Про це повідомляє прес-служба президента України.

Закон, відзначають на Банковій, спрямований на забезпечення єдиних принципів надання учасникам бойових дій (незалежно від підстав надання відповідного статусу), особам з інвалідністю внаслідок війни та дітям учасників бойових дій державної цільової підтримки для отримання професійно-технічної та вищої освіти у державних і комунальних навчальних закладах.

— Державна цільова підтримка для отримання профтехнічної і вищої освіти надається у вигляді: повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів; пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти; соціальної стипендії; безкоштовного забезпечення підручниками; безкоштовного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних у державних і комунальних навчальних закладах; безкоштовного проживання в гуртожитку; інших заходів, затверджених Кабінетом міністрів України, — йдеться у повідомленні.

Відповідні зміни внесено до законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту", "Про професійно-технічну освіту", "Про охорону дитинства", "Про вищу освіту".

Нагадаємо, голова правління громадської організації учасників АТО «Українці — разом!» Руслан Руденко заявив, що у минулому році 24 тисячі учасників АТО не змогли отримати земельні ділянки, які належать їм за законом.

QHA