КРАСНОДАР (QHA) -

Політв'язня, українця, учасника Революції Гідності — Андрія Коломійця вдруге поспіль посадили до штрафного ізолятора в російській колонії міста Краснодар, повідомила дружина Коломійця Галина.

За її словами, співробітники колонії сфотографували Коломійця у той момент, коли він спав на підлозі, що нібито порушує встановлений режим у СІЗО.

— За добу до виходу зі штрафного ізолятора (туди його помістили наприкінці січня — QHA) співробітники колонії сфотографували, що він спить не за встановленим режимом (на підлозі). Через це 9 березня його вдруге відправили до ШІЗО ще на 10 діб, — розповіла вона.

Галина Коломієць також повідомила, що поки її чоловік знаходився в ізоляторі, оперативники допитували ув'язнених, які працюють разом з ним в одному цеху.

— У в'язнів запитували, чи знають вони, що Андрій політв'язень. Також співробітники колонії цікавилися, чи говорить Коломієць з іншими ув'язненим про Україну та події на Майдані, — сказала вона.

Раніше повідомлялося, що Коломійця наприкінці лютого перевели до штрафного СІЗО через те, що він працював в цеху установи у спортивному костюмі.

Нагадаємо, Андрій Коломієць був затриманий російськими правоохоронцями у Кабардино-Балкарії, а потім перевезений до Криму для проведення судового процесу.

Окупаційний суд постановив, що громадянин України винен у вбивстві двох колишніх співробітників підрозділу «Беркут» під час подій на Майдані, а також у зберіганні та розповсюдженні наркотичних засобів. Андрій Коломієць був засуджений російським судом до 10 років позбавлення волі.

Правозахисники вважають цю справу повністю сфабрикованою, а Андрія Коломійця — політичним в'язнем Кремля.

QHA