КРАСНОДАР (QHA) -

Українського політв'язня, учасника Майдану Андрія Коломійця в російській колонії у Краснодарському краї помістили на 10 днів у штрафний ізолятор (ШІЗО), йдеться у повідомленні правозахисної організації Crimean Human Rights Group.

За інформацією дружини Андрія Галини Коломієць, він перебуватиме там до 8 березня.

— Андрій Коломієць в колонії працює практично без вихідних. Замість грошей він отримує за свою роботу цигарки, — повідомляють правозахисники.

У цехах колонії холодно та вогко, тому багато ув'язнених одягають замість робочої форми власний теплий одяг. Співробітники колонії декілька днів тому сфотографували Коломійця на робочому місці у спортивному костюмі. Це й стало формальною причиною для покарання українця.

Андрія Коломійця уже не вперше поміщають до ШІЗО. У лютому минулого року українця тримали 5 діб у ШІЗО за куріння в недозволеному місці. Після перебування там Коломієць розповідав дружині на побаченні, що у камері ізолятора суворий режим, лежати на ліжках можна тільки під час нічного відбою. Вдень ув'язнених поміщають до камери, де немає ні ліжок, ні стільців. Там можна тільки ходити й стояти. Прогулянка на свіжому повітрі можлива тільки з 5 до 6 години ранку, щоб в ув'язнених у ШІЗО не було контакту з іншими бранцями.

Незважаючи на молодий вік, Андрій Коломієць страждає на декілька хронічних захворюваннь. Його мучить псоріаз, головні болі, підвищений тиск. За час перебування у російських в'язницях, Андрій сильно схуд, у нього з'явилися серйозні проблеми із зубами. Їжа, яку дають в'язням у ШІЗО, практично неїстівна. Вона придатна лише для того, щоб не померти з голоду.

Нагадаємо, Андрій Коломієць був затриманий російськими правоохоронцями у Кабардино-Балкарії, а потім перевезений до Криму для проведення судового процесу.

Окупаційний суд постановив, що громадянин України винен у вбивстві двох колишніх співробітників підрозділу «Беркут» під час подій на Майдані, а також у зберіганні та розповсюдженні наркотичних засобів. Андрій Коломієць був засуджений російським судом до 10 років позбавлення волі.

Правозахисники вважають цю справу повністю сфабрикованою, а Андрія Коломійця — політичним в'язнем Кремля.

QHA